Polub stronę na Fb

wtorek, 24 kwietnia 2018

Intensywniejsze opady miejscami burze

Jutro pogodę będzie kształtował niż ulokowany nad południowym Bałtykiem, sprowadzi do nas intensywniejsze opady deszczu.


źródło mapy meteo.pl
 

Od rana sporo chmur, wejście frontu najpierw ciepłego (godz. 8-12 ), z którego będzie padać niezbyt mocno, lecz o charakterze ciągłym do około południa.

Popołudniu natomiast przechodzić będzie front chłodny z nieco silniejszymi przelotnymi opadami deszczu, niewykluczone, że ponownie na nim dojdzie do inicjacji komórek burzowych, lecz szanse są słabsze niż wczoraj (23.04). Jeśli by te wystąpiły to bardziej w głębi województwa, jeżeli zajdzie taka potrzeba będą wydane stosowne ostrzeżenia lub relacja.

Temperatura.

Temperatura maksymalna w czasie opadów (+10/+12'c) między przerwami w opadach głównie popołudniu tam, gdzie się przejaśni, temperatura podskoczy do (+16/+15'C).

Wiatr zmieni kierunek na polu dniowy umiarkowany popołudniu skręcający od zachodu na południowo-zachodni wieczorem na północno-zachodni lokalnie dość silny.Pamiętajcie burza to zjawisko lokalne, nie wszędzie wystąpią, w jednym miejscu może lać porządnie a kilka kilometrów dalej będzie sucho.

grafika  pixabay.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz