Polub stronę na Fb

poniedziałek, 5 marca 2018

Chlapa, ciapa.

Zanim przejdę do prognozy na jutro kilka zdań o nadchodzącym tygodniu.Idą zmiany w pogodzie, jak już zauważyliście przynajmniej w dzień temperatura, jest wyższa, a słońce coraz mocniej grzeje, jest już marzec więc nie, ma się czemu dziwić, jednak jak przysłowie mówi w marcu jak w garncu.

Po stabilnej aurze, która trwała ponad półtora tygodnia nadciągają zmiany. Jednak jak na razie nie ma co liczyć na wiosenne bum, temperatura będzie owszem wyższa, lecz stopniowo z punktu pogody to dobrze.

W nadchodzącym tygodniu powrócimy do tego, co było w styczniu i w grudniu, czyli miszmasz pogodowy, deszcz/śnieg/wiatr trochę słońca. Temperatura pójdzie w górę, ale bez przesady (+4/+8'C), czyli jak na marzec norma.

 

Ciekawy pod względem nadchodzącego tygodnia wygląda noc z wtorku na środę, w tym czasie na zachodzie kraju powstanie układ niskiego ciśnienia, który może przynieść intensywniejsze opady śniegu oraz marznącego deszczu, stwarzając zagrożenie na drogach, ale o tym napiszę w następnej aktualizacji.

 

Prognoza na jutro

Nadchodząca noc już nie tak mroźna temperatura minimalna wyniesie od (-4/-5'C) na przeważającym obszarze, najchłodniej na północy województwa (-6'C) miejscami o stopień niższa.

W dzień w większości regionu odwilż, jedynie na wschodzie lekki mróz (-1/-2'C) na pozostałym obszarze (+1/+3'C) na zachodzie.

Zachmurzenie umiarkowane do dużego bez opadów.

Wiatr słaby od umiarkowanego z kierunku południowo - wschodniego.


(źródło obrazka  pixabay.com )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz