Polub stronę na Fb

środa, 28 marca 2018

Dynamiczna aura - śnieżyce i silny wiatr.

Czeka nas dynamiczny czwartek pod względem aury, dostaniemy się pod wpływ ośrodka niskiego ciśnienia, który obecnie znajduje się w na północy Francji i w szybkim tempie przesuwa się, jutro w godzinach porannych znajdzie się nad północno-wschodnimi Niemcami.

źródło mapy aktualne położenie nizu


Wejście systemu frontu szacowane jest na godziny poranne w centrum, zachód opady pojawią się (godz.6/10) wschód (godz.11-12). W naszym województwie padać będzie głównie śnieg, intensywność opadów umiarkowana lokalnie dość silna na tę chwilę powinno spaść 4- 6 cm mokrego, lepkiego śniegu, który oblepi dookoła niemal wszystko, przez co możliwe zerwania linii energetycznych. 


źródło mapy


Późnym popołudniem na zachodzie i w centrum możliwy deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz. Temperatura maksymalna w czasie opadów około 0'C na wschodzie lekko poniżej.

Opady potrwają do późnych godzin popołudniowych i wieczornych, dzień później kolejne opady tym razem przelotne typu konwekcyjnego (czyt. mocne przelotne).

Uwaga również na silniejsze południowo-wschodnie porywy wiatru, które najmocniejsze będą w godzinach przedpołudniowych i osiągną (55-65 km/h). Wiatr uspokoi się wieczorem.  Reasumują, jutro (29.03) czeka nas dynamiczny dzień pod względem pogody, kto jutro nie musi, niech nie wyjeżdża w dłużą podróż. Poinformujmy, udostępniając prognozę szerszemu gronu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz