Polub stronę na Fb

poniedziałek, 26 lutego 2018

Nadal mroźno do tego wiatr.

minimalna temperatura Gołdap źródło
Zanim o nadchodzącej nocy i jutrzejszym dniu krótkie podsumowanie ostatniej doby.

Prognozy dosyć dobrze oszacowały temperaturę minimalną, najchłodniej i to już wiecie, było na północnym - wschodzie stacja Gołdap zanotowała (-26,2'C) to najmroźniejszy poranek w tym roku.

Zachmurzenie, które miało się pojawić w godzinach porannych i stłumić mróz na północnym - wschodzie opóźniło się i dopiero teraz (godz. 13 ) wkracza nad rejony powiatów.
Co dalej ?

Wyż Skandynawski nie ma zamiarów puścić zachodnich cieplejszych mas powietrza, przynajmniej do końca tego tygodnia. A więc przez kilka najbliższych dni czeka nas mróz dwucyfrowy.

Szczegółowa prognoza na jutro.

Według ostatnich wyliczeń modeli komputerowych najchłodniej tej nocy ma być na północnym - wschodzie, jeśli zachmurzenie dopisze również i na północy. Przewidywana temperatura minimalna to ponownie (-20'C), ale uwaga w dolinach i zagłębieniach może być niższa. Dlatego być może miasto Gołdap było ponownie najzimniejszym miastem regionu, gdyż jest położony w lekkiej dolinie na wysokości ~ 150 m wokół niej teren jest wyższy, ale przyjdźmy dalej do prognozy. Na pozostałym obszarze również mróz dwucyfrowy średnio ( -15/-18'C) najcieplej na południowym - zachodzie województwa.
prognoza temperatury minimalnej źródło


W dzień nie ma co liczyć, że mróz odpuści nadal zimno średnio (-8/-12'C) i do południa pogodnie później więcej chmur, z których może delikatnie poprószyć.

Wiatr

Wzrośnie siła wschodniego i północno - wschodniego wiatru, który i tak jeszcze bardziej obniży temperaturę odczuwalną o kilka stopni. Porywy przekroczą 30- 40 km/h tworząc zamiecie śnieżne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz