Polub stronę na Fb

sobota, 10 lutego 2018

Bez zmian.

Niedziela przyniesie nam podobną aurę co dzisiejszy dzień następny "nudo" pogodowy dzień. 

Z prognoz wynika że jutro kolejny raz słońce przykryją nisko zawieszone chmury typu stratus. Prognoza modelu UM "widzi" bardzo ale to bardzo nikłe szanse na przejaśnienia w zachodniej połowie województwa ( mapa ), nad resztą regonu pochmurno przez całą niedzielę. Co do opadów małe szanse że przez godzinę przeleci jeden dwa płatki :) a tak to sucho przez cały dzień.


Temperatura

Poprzednia noc była już cieplejsza w stosunku do poprzednich i tak będzie również z nadchodzą. Temperatura minimalna wyniesie ( -6`C do -3`C na zachodzie ), najchłodniej na wschodzie. W dzień termometry wskażą ( -3`C do -1`C), jednak na zachodzie nie wykluczam że temperatura wzrośnie lokalnie powyżej zera. ( mapa ).
Wiatr

Wiatr z kierunku południowego początkowo słaby z każdą godziną silniejszy w południe osiągnie w porywach do ( 40 km/h ).


Co do zmian w pogodzie nadal potwierdzają lekką odwilż od poniedziałku. Na tę chwilę aktualizacje pokazują nie aż tak wysokie temperatury co w dniu wczorajszym. Czekamy na kolejne informacje.Jutrzejsze prognozy zanieczyszczenia powietrza ponownie będą na wysokim poziomie, szczególnie na zachodzie regionu i to w godzinach porannych, gdy jeszcze wiatr będzie względnie słaby. Natomiast popołudniu przepływ powietrza wzmocni się rozrzedzając nieco zanieczyszczenia. (mapa)
ekoprognoza.pl
Dzisiejsze zajęcie od czytelniczki z Nidzicy przedstawiającą delikatną szadź. fot. od Aneta Zwierzchowska, dziękuje za podzielenie się fotografią. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz