Minimalna temperatura zanotowana 16.01 wyniosła (-11,6`C)
Temperatura maksymalna aż ( +7,6`C) w dniu 1.01.
Z tabeli po lewej stronie można wywnioskować że najchłodniejszy okres panował w środkowej części miesiąca między druga a trzecią dekadą.
Spore wahania ciśnienia atmosferycznego od 1041,6 hPa w dniu 13.01, po kilku dniach spadek do 989,5 hPa. Różnica wyniosła aż 51 hPa w krótkim odstępie czasowym.
Omówienie
Początek nowego roku to spore ocieplenie w całym województwie notowaliśmy temperaturę w granicach ( +5/+8`C) a miejscami o stopień dwa więcej.
Od około 7.01 nastąpiło ochłodzenie w następnych kilku dniach temperatura zwłaszcza nocą obniżała się poniżej (-5`C). W tym czasie rozrósł się wyż a ciśnienie powędrowało szybko w górę osiągając ponad ( 1040 hPa ).
Taki stan rzeczy trwał około tygodnia, półtora po czym "obudził" się Atlantyk by ponownie doszło do cyrkulacji zachodniej. Temperatura wzrosła powyżej zera i nastała odwilż.
Tak jak z początkiem nowego miesiąca tak i z końcem temperatura wzrosła do pewnej skrajności dodatniej, jak na miesiąc w pełni zimowy.
To moje krótkie podsumowanie stycznia 2018r. a jaki będzie luty ? na to wygląda że według temperatury wieloletniej ma być on w normie lub lekko poniżej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz