Polub stronę na Fb

piątek, 16 lutego 2018

Opady mieszane i wiatr.

zdjęcie jest tematem do artykułu źródło pixabayZanim przejdziemy z prognozą na jutro krótkie podsumowanie dnia dzisiejszego. Jak widzimy na
SAT 24
aktualnym zdjęciu satelitarnym  SAT 24 całe województwo przykryte gęstym chmurami z których słabo pada śnieg, późnym popołudniem może on przejść w deszcz marznący. Wracając do zachmurzenia na zachodzie województwa do końca dnia niewykluczone że słabo się przejaśni.


Dziś wieczorem prognozy zgodnie przewidują powstanie płytkiego niżu nad Morzem Bałtyckim, który sprowadzi nieco silniejsze porywy wiatru a na północy i północnym - wschodzie opady śniegu. 

Godziny wejścia opadów przewiduje na północ - 3 nad ranem. Front z opadami będzie przysuwał się dosyć szybko. W dzień opady również się pojawią ale będą one słabsze, a w centrum i na zachodzie możliwe opady marznące.

Temperatura
Temperatura minimalna wyniesie od ( -2`C do +1`C ) na północnym - zachodzie województwa, w dzień lekko dodatnie ( +2`C do 0`C )  na wschodzie.

Wiatr 
Wraz z bliskością niżu zaostrzy się gradient poziomy ciśnienia atmosferycznego. Nie będzie on duży (mapa) ale nad ranem przewidywane porywy południowo - zachodniego wiatru osiągną do ( 50 - 55 km/h ). Wiatr popołudniu zmieni kierunek na zachodni do północno - zachodniego powoli słabnący.
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz