Polub stronę na Fb

poniedziałek, 12 lutego 2018

Uwaga będzie ślisko.

 Ale zanim prognoza na jutro, krótka relacja.

Dzisiejszy przechodzący front został dobrze prognozowany przez modele numeryczne, przynosząc słabe opady śniegu.  Co do temperatury mamy aktualnie godzinę 13. Na zachodzie regionu przekroczyła zero stopni i daleko jeszcze do wczorajszych prognoz, które pokazywały ( +4`C). Jednak od zachodu widać słabe rozpogodzenia więc szanse nadal istnieją. Natomiast na wschodzie panuje lekki mróz do około ( -1`C).

 Przyprószone okolice Szczytna fot Maja Roczeń.


We wtorek ( 13.02 ) kontynuacja pochmurnej aury, przez cały dzień zachmurzenie umiarkowane do dużego. Według wyliczeń opady nie pojawią się jeśli tak będą one słabe.  Szczegółowa prognoza zachmurzenia pokazuje nam niewielkie przejaśnienia w części zachodniej i centralnej w godzinach południowych. (model UM)Temperatura 
 Zacznijmy od temperatury minimalnej, w nocy i nad ranem spodziewajmy się na termometrach (-3/-5`C) lokalnie prognozy dla centrum i południa regionu przewidują (-6`C). A więc to co roztapia się w dzień zacznie szybko zamarzać już po zachodzie słońca. Na drogach niewątpliwie zrobi się ślisko.

W dzień temperatura w całym regionie lekko dodatnia (+2/+1`C).

Wiatr

Wiatr w całym regionie słaby z kierunku południowo - zachodniego.


Pozostałe
W nocy i nad ranem lokalnie pojawią się mgły i zamglenia szczególnie na wschodzie i w centrum, ograniczając widzialność od 500 do 300 m, które będą osadzać śliską szadź a więc kolejne utrudnienie dla kierowców, proszę o rozwagę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz