Polub stronę na Fb

środa, 28 lutego 2018

Opady śniegu.

Potężny wyż Skandynawski będzie powoli tracił na sile,  jutro w południe w jego centrum ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1040 hPa, tym samym zacznie odpuszczać mróz dwucyfrowy, ale za nim to nastąpi nadchodząca noc i kolejna z mrozem poniżej (-15'C) 


SzczegółyJutro więcej chmur pojawi się na wschodzie później w centrum, by do wieczora całkowicie objąć swym zasięgiem cały region. Dodatkowo popołudniu spodziewamy się opadów śniegu wędrujących od południowego - wschodu. Najwięcej ma go spaść na północnym - wschodzie najmniej albo wcale na południowym - zachodzie, słabo również w centrum - możliwa aktualizacja najpóźniej jutro w południe.źródło mapy


Temperatura

Tej nocy nadal mroźno temperatura minimalna poniżej (-15'C) najzimniej ma być na północnym - wschodzie (-17/-19'C) lokalnie w za głębinach poniżej (-20'C). Najcieplej na południowym - zachodzie około (-15'C).

W dzień również mróz nie odpuści (-9/-12'C), do tego umiarkowany północno - wschodni zimny wiatr, będzie potęgował odczucie jeszcze niższej temperatury. Wiatr będzie powodował szczególnie na północnym - wschodzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz